Cumartesi , Ekim 20 2018
Anasayfa / Nasıl Yapılır / Metin2 Pet Nasıl Alınır?

Metin2 Pet Nasıl Alınır?

metin2 petler

Metin2’ye gelen en büyük yeniliklerden birisi de hiç kuşkusuz pet sistemi. Bu yeni petler sayesinde, karakteriniz fazladan HP, SP ve DEF değeri kazanacaktır. Ancak bu petler, karaktere özel olduğu için ticarete ya da pakete koyulamıyor, sadece depoda muhafaza edilebiliyor. Peki, Metin2 pet mührü nasıl alınır ve nasıl kullanılır?

Metin2 pet mührü elde etmek için önce elinizde aynı petin yumurtası olması gerekiyor. Yumurtalar, kuluçka makinesine koyulduktan sonra 1 ile 30 gün arası bir sürede yumurtadan çıkıyor. Bundan sonra kullanmanız için size bağlanan pet, size bir mühür veriyor. Bu mühür sayesinde petinizi çağırabilir ya da geri gönderebilirsiniz. Yani bu pet mühürlerini kazanmak için tek seçeneğiniz, pet yumurtası açmak.

Kazandığınız yumurtaları 2 şekilde kullanabilirsiniz.

1- Yumurtayı yeni bir pet kazanmak için kuluçka makinesine yerleştirebilirsiniz. 1-30 gün aralığında petiniz yumurtadan çıkacak ve bir pet mührü kazanacaksınız. Bu pet mührünü kullanarak petinizi istediğiniz zaman çağırabilir ve geri gönderebilirsiniz.

2- Yumurtaları küçük yavrular için besin maddesi olarak kullanabilirsiniz. Beslenmesi gereken küçük yavru ve petinizi, kuluçka makinesine koyulmamış yumurtayı kullanarak besleyebilirsiniz.

Peki, hangi pet yumurtası nereden çıkar?

Her Metin2 pet yumurtası farklı bosslardan çıkıyor.

Maymun Yumurtası: Maymun yumurtası, oyuncuya 1 adet küçük maymun mührü verir. Yumurtadan 7 gün sonra çıkan maymun yumurtası size 1 adet ‘’Küçük Maymun’’ kazandıracaktır. Maymun yumurtasını, Kaya maymunu, Yürüyen maymun ve Maymun Lordu bosslarından elde edebilirsiniz.

Örümcek Barones Yumurtası: Örümcek Barones Yumurtasını, Örümcek Barones adlı bosstan elde edebilirsiniz. Yumurayı kuluçka makinesine koyduktan 7 gün sonra 1 adet ‘’Küçük Örümcek Barones Mührü’’ kazanacaksınız.

Razador Yumurtası: Razador yumurtası, Razador adlı bosstan çıkmaktadır. Yumurtayı kullandıktan sonra 7 gün sonra 1 adet ‘’Küçük Razador Mührü’’ kazanırsınız. Bunun ardından petinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nemere Yumurtası: Nemere yumurtası, oyunda Nemere adlı bosstan çıkmaktadır. Yumurtayı kullandıktan 7 gün sonra 1 adet ‘’Küçük Nemere Mührü’’ kazanırsınız.

Mavi Ejderha Yumurtası: Mavi Ejderha Yumurtası, adından anlaşılabileceği gibi, Mavi Ejderha Bossundan elde edilmiyor. Mavi Ejderha Yumurtası kazanmak için tek çareniz, Metin2 Nesne Market üzerinde satılan Kader Çarkı itemidir. Kader çarkı, ticaret ve pazara koyulabilir, depolanabilir ve şansınız varsa küçük bir ihtimalle oyun içerisinden çıkarılabilir. Kader çarkından çıkan Mavi Ejderha Yumurtası kullanıldıktan 7 gün sonra size 1 adet ‘’Küçük Mavi Ejderha Mührü’’ verir.

Bütün petlerin, yumurtadan çıktıktan sonra kullanım süresi 1 ile 30 gün arasındadır. Petin kullanım süresi, pet kuluçka makinesindeyken oyun tarafından rastgele olarak belirlenir.

Hakkında admin

Zamanın çoğunu bilgisayar karşısında geçiriyorum. Web siteleri, seo, temalar ve sohbet siteleri ile uğraşmayı seviyorum. Metin2 yıllardır oynadığım ve sevdiğim oyunlardan birisidir. Sizlere yıllarımı verdiğim oyundan tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir